Açık Hava Spor Tesisleri : Açık spor tesislerinde, Desenli Asfalt esnek yapısı sayesinde sporcunun anotomik yapısına uyum sağlar. Bōylece sporcu daha az fiziksel performans kullanacağından daha az yorulur.

Meydanlar ve Oyun Alanları : Desenli Asfalt'ın yekpare yüzeyi derz boşluklarında gelişen yabani ot ve bakteri oluşumunu engelleyeceğinden sağlık açısından ideal bir ortam sağlayacaktır.Kimyasal Dayanıklılığı ile desenli Asfalt buz çōzücü tuzlar ve sahil iklimine bağlı olarak havadaki tuzlarla reaksiyona girmeyeceğinden yapısında bozulma gōrülmez. Yenilenebilirlik ōzelliği ile yalnızca tamir edilecek kısmın ısıtılarak şablonlarla yeniden şekillendirilmesi ve renklerin canlandırılması ve hatta değiştirilmesi kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi sayesinde Desenli Asfalt daha ekonomik ve kullanışlıdır.

Parklar ve Yürüyüş Yolları : Desenli Asfalt dokuma tekniği alternatiflerine oranla çok daha süratli uygulanabilmesi (kaplama tuğladan 10 kat daha hızlı) bōlgedeki trafik kesintisi nedeni ile oluşan zararı azaltır. Desenli Asfalt esnek yapısı sayesinde genleşme bağlantılarına (derzler) gerek duymamaktadır. Desenli Asfalt yekpare yüzeyi sayesinde suyun zemine nüfuz etmesinden kaynaklanan erozyon ve donma / erime hatalarını ōnleyecektir.